452 0040

Aia 25, KuressaarePerekool

Lapseootusega kohandeda ning sünnituseks valmistuda aitavad meie majas ka perekooli loengud. Seal saab harjutada eneseabivõtteid nii raseduse kui sünnituse ajal, tutvuda lapse hooldusega, arutleda võimalike probleemide üle imetamisel, küsida nõu seadusandlust puudutavatel teemadel jpm. Kehalised harjutused, liikumine, hingamisharjutuste kordamine, lõdvestumise harjutamine ja tutvumine sünnitusasenditega muudavad sünnituse meeldivaks kogemuseks, mida tahaks veel kogeda ja teisele soovitada.

Perekooli loengud toimuvad igal neljapäeval kell 17.30 Kuressaare Haigla C-korpuse I korrusel, kogunemine vana maja fuajees, loengu toimumise ruum C1408. Loenguks vajalik etteregistreerimine aadressil perekool@saarehaigla.ee (palun registreeruda hiljemalt tund enne loengu algust, mil vaatame üle kõik registreerimised ning vastame ka nädala jooksul kogunenud küsimustele) Osalustasu 8€/pere (tasumine sularahas)

Loengud:

Kuu I neljapäev: Paarisuhte muutused raseduse ajal ning tugiisiku roll sünnitusel” - Marje Altrov

Millised muutused toimuvad peresuhetes ja naise emotsionaalses seisundis raseduse ajal. Mis toimub sünnitusel ning kuidas saab tugiisik sünnitajale toeks olla, sünnitusaegne hingamine ning lõdvestumine, praktiseerime sünnitusvalu leevendavat massaaži ja silitusvõtteid, lapse esimesed hetked peale sündi.

Soovituslik aeg loengul osalemiseks 20-30 rasedusnädal.

Kuu II neljapäev: Sünnitus + maja tutvustus” -  Helen Viherpuu

Normaalse sünnituse kulg, tutvumine eneseabivõtetega, tugiisiku osa aktiivsünnituse juures, hingamis- ja lõdvestusmeetodid, võimalikud sünnituse patoloogiad ning nende lahendamine. Tutvumine Kuressaare Haigla sünnitusüksusega

Soovituslik aeg loengul osalemiseks III trimester.

Kuu III neljapäev: Vastsündinu hooldus” - Jaana Kula

Võimalikud probleemid rindadega, uuringud ja vaktsineerimine haiglas, vastsündinu kollasus, hooldus, vannitamine, turvalisus

Soovituslik aeg loengul osalemiseks III trimester.

Kuu IV neljapäev:  "Sünnitusjärgne periood ja erakorralised situatsioonid sünnitusel" - Gaidi Kaiste

Varane ja hiline sünnitusjärgne periood, füüsilised ja emotsionaalsed muutused naise kehas. Toimingud haiglas ja kodus sünnitusjärgselt. Teise teemana kirjeldame võimalikke erakorralisi situatsioone sünnitusel.

Soovituslik aeg loengul osalemiseks III trimester.

Kuu V neljapäev (loeng toimub 3 kuu tagant): Seadusandlus raseduse ajal ja sünnitusjärgselt” - Evi Ustal-Hallimäe

Rasedate ning noorte emade õigused ja hüvitised ning nende taotlemine ning rahaline arvestamine

Soovituslik aeg loengul osalemiseks raseduse esimesel poolel.