452 0040

Aia 25, KuressaareSünnitus-günekoloogia

Naistenõuandla ämmaemand

452 0169

Sünnitusosakonna ämmaemand

452 0089

Lastetuba

452 0091

Thea Rahumeel
vanemarst
Kõnetund N 14.30-15.30

452 0131

Maire Õun
günekoloog
Kõnetund N 14.30-15.30

452 0171

Goar Kuldsaar
günekoloog

 

Pilleriin Ilmjärv
günekoloog

 

Mall Varvas
günekoloog

 

Ena Volmer
günekoloog

 

Helgi Tammur
vastutav ämmaemand
helgi.tammur@saarehaigla.ee

452 0092

COVID-INFO:
 

Tuletame meelde, et praegustes tingimustes testib Kuressaare Haigla vastavalt sisekorraeeskirjale COVID-19 suhtes kõiki patsiente, kes vajavad hospitaliseerimist ning tulevad saama plaanilist ravi. Siia alla kuuluvad ka sünnitajad ja tugiisikud. Tegu võib olla patsiendi jaoks mõningase ebamugavusega, ent paraku peame mõtlema kõigile haiglas viibivatele nõrgenenud immuunsusega haigetele, kes vajavad kaitset ja kindlust, et viirus ka salaja haiglasse levima ei pääseks. Kahjuks on juba Eestiski näiteid selle kohta, et ka vaktsineeritud inimene võib nakatuda ning kollektiivi nakkuse sisse tuua - olgu tegu õpetaja või hooldekodu töötajaga. Seetõttu ei ole vaktsineerimine hetkel piisav selleks, et testimisest täielikult loobuda. Kiirtest tehakse nii sünnitajale kui ka teda saatvale tugiisikule selleks, et kaitsta neid kõige pisemaid ilmakodanikke ja teisi osakonnas viibijaid. Palume mõistmist ja kaasinimeste suhtes hoolimist.

INFO

 

Sünnitus-günekoloogia üksus asub A-korpuse 1. korrusel. Üksuses on 5 voodikohta günekoloogiliste haigustega patsientidele ja 5 voodikohta sünnitajatele. Üksuse juurde kuulub ka naistenõuandla, mis asub B-korpuse 2. korrusel.
Sünnitus-günekoloogia üksuses ravitakse ja opereeritakse kõigi günekoloogiliste haigustega patsiente, v.a. pahaloomulised kasvajad.
Sünnitusabi palatid on 2 kohalised ja günekoloogilise abi palatid on 3-4 kohalised. Võimalus on kasutada peretuba (tasuline teenus), neid on üksuses 3. Iga palati juures asub WC ja käsidušš, lisaks on olemas vannituba. Eraldi on olemas palat lisajälgimist vajavatele vastsündinutele, kus neid jälgib spetsiaalse koolituse saanud lasteõde või ämmaemand.
Sünnitustubasid on 2 ja sünnitust juhib ämmaemand, vajadusel kutsutakse günekoloog.
Sünnitusjärgselt on laps ööpäevaringselt emaga või vajadusel jälgib last lasteõde.
Infot patsiendi kohta saab ainult patsiendi kontaktandmetes märgitud kontaktisik telefonilt 452 0089.
Sünnitus-günekoloogia üksuse peretoa kasutamine maksab 20€ ööpäev.Tugiisiku toitlustamine maksab 5.50 ööpäevas (sisaldab 3 toidukorda).


Individuaalne ämmaemand sünnitusel

Kui Sa soovid sünnituse juurde oma individuaalset ämmaemandat, kes kogu haiglas toimuva sünnituse vältel ainult Sinu päralt on, siis on Sul see võimalus. Selleks tuleb Sul oma soovist teada anda soovitud ämmaemandale või Sind rasedusega jälgivale ämmaemandale paar kuud enne oletatavat tähtaega. Selle järel saab kokku leppida kohtumise individuaalse ämmaemandaga ja saate temaga läbi rääkida Sinu mõtted, soovid ja hirmud seoses sünnitusega, et ämmaemand saaks Sulle pakkuda maksimaalselt turvalist ning meeldivat koostööd. Teenuse jaoks sõlmitakse ka kirjalik leping osapoolte vahel ning lepitakse kokku teenuse täpsed tingimused.


Individuaalse ämmaemanda teenust pakuvad Helen Viherpuu ja Mari-Liis Aus.
Individuaalse ämmaemanda teenus maksab sünnitajale 350€

Niptify

NIPTIFY on kõige täpsem loote kromosoomhaiguste sõeluuring, mis määrab Downi, Edwardsi, Patau ja Turneri sündroomi esinemise riski ja lisaks ka loote soo. Haigekassa kompenseerib NIPTIFY testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk. Tänu sellele ei pea 90% kõrge OSCAR riskiga patsientidest läbima invasiivset lootevee uuringut. NIPTIFY on ohutu ja kiire, sest analüüsiks võetakse emalt vereproov ja testi tulemused saabuvad arstile 4-8 tööpäeva jooksul.

Olenemata OSCAR testi ajastusest ja tulemusest, on NIPTIFY test kättesaadav kõigile lapseootel peredele juba alates 10. rasedusnädalast. Test tuvastab loote võimaliku kromosoomhaiguse peaaegu 100% täpsusega ja määrab loote loo eksimatult. Lisaks võib NIPTIFY tuvastada ka teisi kromosomaalseid kõrvalekaldeid ehk juhuleide, mis võivad mõjutada loote tervist ja raseduse kulgu. NIPTIFY on välja töötatud Eesti teadlaste ja arstide koostöös, analüüsid tehakse Tartus ning Teie geeniandmeid ei saadeta riigist välja.

Rohkem infot NIPTIFY.ee