452 0040

Aia 25, KuressaareSünnitus-günekoloogia

Naistenõuandla ämmaemand

452 0169

Sünnitusosakonna ämmaemand

452 0089

Lastetuba

452 0091

Thea Rahumeel
vanemarst
Kõnetund N 14.30-15.30

452 0131

Maire Õun
günekoloog
Kõnetund N 14.30-15.30

452 0171

Goar Kuldsaar
günekoloog

 

Pilleriin Ilmjärv
günekoloog

 

Mall Varvas
günekoloog

 

Ena Volmer
günekoloog

 

Helgi Tammur
vastutav ämmaemand
helgi.tammur@saarehaigla.ee

452 0092

COVID-INFO:
 

Tuletame meelde, et praegustes tingimustes testib Kuressaare Haigla vastavalt sisekorraeeskirjale COVID-19 suhtes kõiki patsiente, kes vajavad hospitaliseerimist ning tulevad saama plaanilist ravi. Siia alla kuuluvad ka sünnitajad ja tugiisikud. Tegu võib olla patsiendi jaoks mõningase ebamugavusega, ent paraku peame mõtlema kõigile haiglas viibivatele nõrgenenud immuunsusega haigetele, kes vajavad kaitset ja kindlust, et viirus ka salaja haiglasse levima ei pääseks. Kahjuks on juba Eestiski näiteid selle kohta, et ka vaktsineeritud inimene võib nakatuda ning kollektiivi nakkuse sisse tuua - olgu tegu õpetaja või hooldekodu töötajaga. Seetõttu ei ole vaktsineerimine hetkel piisav selleks, et testimisest täielikult loobuda. Kiirtest tehakse nii sünnitajale kui ka teda saatvale tugiisikule selleks, et kaitsta neid kõige pisemaid ilmakodanikke ja teisi osakonnas viibijaid. Palume mõistmist ja kaasinimeste suhtes hoolimist.

INFO

 

Sünnitus-günekoloogia üksus asub A-korpuse 1. korrusel. Üksuses on 5 voodikohta günekoloogiliste haigustega patsientidele ja 5 voodikohta sünnitajatele. Üksuse juurde kuulub ka naistenõuandla, mis asub B-korpuse 2. korrusel.
Sünnitus-günekoloogia üksuses ravitakse ja opereeritakse kõigi günekoloogiliste haigustega patsiente, v.a. pahaloomulised kasvajad.
Sünnitusabi palatid on 2 kohalised ja günekoloogilise abi palatid on 3-4 kohalised. Võimalus on kasutada peretuba (tasuline teenus), neid on üksuses 3. Iga palati juures asub WC ja käsidušš, lisaks on olemas vannituba. Eraldi on olemas palat lisajälgimist vajavatele vastsündinutele, kus neid jälgib spetsiaalse koolituse saanud lasteõde või ämmaemand.
Sünnitustubasid on 2 ja sünnitust juhib ämmaemand, vajadusel kutsutakse günekoloog.
Sünnitusjärgselt on laps ööpäevaringselt emaga või vajadusel jälgib last lasteõde.
Infot patsiendi kohta saab ainult patsiendi kontaktandmetes märgitud kontaktisik telefonilt 452 0089.
Sünnitus-günekoloogia üksuse peretoa kasutamine maksab 20€ ööpäev.Tugiisiku toitlustamine maksab 5.50 ööpäevas (sisaldab 3 toidukorda).


Individuaalne ämmaemand sünnitusel

Kui Sa soovid sünnituse juurde oma individuaalset ämmaemandat, kes kogu haiglas toimuva sünnituse vältel ainult Sinu päralt on, siis on Sul see võimalus. Selleks tuleb Sul oma soovist teada anda soovitud ämmaemandale või Sind rasedusega jälgivale ämmaemandale paar kuud enne oletatavat tähtaega. Selle järel saab kokku leppida kohtumise individuaalse ämmaemandaga ja saate temaga läbi rääkida Sinu mõtted, soovid ja hirmud seoses sünnitusega, et ämmaemand saaks Sulle pakkuda maksimaalselt turvalist ning meeldivat koostööd. Teenuse jaoks sõlmitakse ka kirjalik leping osapoolte vahel ning lepitakse kokku teenuse täpsed tingimused.


Individuaalse ämmaemanda teenust pakuvad Helen Viherpuu ja Mari-Liis Aus.
Individuaalse ämmaemanda teenus maksab sünnitajale 350€

 

NIPTIFY

NIPTIFY uuring analüüsib viit sagedasemat loote kromosoomhaigust ja loote sugu:

 1. Downi sündroom (trisoomia 21)
 2. DiGeorge sündroom (22q11 mikrodeletsioon)
 3. Edwardsi sündroom (trisoomia 18)
 4. Patau sündroom (trisoomia 13)
 5. Turneri sündroom (monosoomia X)

Lisaks teostatakse loote terve genoomi uuring, mis võib tuvastada loote või ema tervist mõjutavaid olulisi kõrvalekaldeid. Need raporteeritakse JUHULEIU nime all. Juhuleiuks võib olla terve kromosoomi koopiaarvu muutus või mikrodeletsioon. Kliiniliselt olulisteks loetakse seitset mikrodeletsiooni, mida uuring võib juhuleiuna tuvastada:

 1. Williams-Beuren sündroom (7q11)
 2. 1p36 deletsiooni sündroom
 3. Angelman ja Prader-Willi sündroom (15q)
 4. Wolf-Hirschhorni sündroom (4p)
 5. Jacobseni sündroom (11q)
 6. Cri-du-chat ehk kassikisa sündroomi (5p)
 7. Langer-Giedioni sündroom (8q).

NIPTIFY uuringut saab teha alates 10+ rasedusnädalast kuni raseduse lõpuni. Uuring sobib üksikrasedusega patsiendile. Test on tulemuslik ka kehavälise viljastamise ja doonormunaraku kasutamise korral. Loote südametöö on vaja kinnitada ultraheliga. Uuringu jaoks võetakse ema vereproov ning enne võib süüa ja juua tavapäraselt. Testi EI SAA teha mitmikraseduse korral või kui patsiendil on diagnoositud raseduse ajal pahaloomuline kasvaja.

NIPTIFY uuringu nõusolekuvorm on SIIN ja rohkem informatsiooni on niptify.ee kodulehel.