Jalad korda! Jalaravikabinetis algavad vastuvõtud!

JALARAVI KABINET

Sihtrühm:  Täiskasvanud diabeeti põdevad ja jalgade tervist mõjutavate krooniliste haigustega patsiendid. Patsiendid, kellel on varvaste kujust või asendist tingitud naha ja/või küünte probleemid ning sissekasvanud varbaküünega patsiendid. Patsiendid, kellel esinevad kannalõhed, konnasilmad, nahapaksendid või traumajärgselt muutusi küünte või naha struktuuris.

Vastuvõtu sisu:

1. Patsiendi jalgade terviseseisundi hindamine ja terviseriskide analüüs.

2. Jalgade terviseprobleemi olemuse selgitamine, erinevate aspektide ja seoste kohta informatsiooni kogumine ja nõustamine.

3. Riskifaktorite selgitamine ja nõustamine.

4. Sobivate abivahendite soovitamine ja kasutamise õpetamine.

5. Ravipediküüri teostamine.

Jalaravi kabinetist saab abi ja nõustamist, kui sul on :

* diabeedist tingitud mured jalgadega ( nt kergemad nahavigastused  labajalgadel)

* varvaste kujust ja asendisttingitud  naha ja küünte probleemid

* konnasilmad, kannalõhed ja nahapaksendid

* seenhaigustest kahjustatud varbaküünte ravipediküür

* traumajärgne ravipediküür varbaküüntel

* sissekasvanud küüs, paksenenud küüs

* ealiste muutuste ravipediküür labajalgadel

Perearsti või eriarsti saatekirjaga on protseduur tasuta. Ilma suunava saatekirjata on protseduuri hind 40 eurot.

Vastuvõtu kestvus 45 min

Visiidile eelneval õhtul ja visiidi toimumise päeval jalgu mitte kreemitada ja vahetult enne visiiti varbaküüsi mitte lõigata.

Vastuvõtule registreerimine Kuressaare Haigla SA registratuurist kas koha peal või tel 4520115.

Vastuvõtule tulla vähemalt 10 minutit enne visiidi algust ja registreerida oma kohal olek haigla registratuuris.