Algab uus loengusari: "Kuressaare Haigla kohtub kogukonnaga"

1. osa toimub 26. oktoobril 2018 kell 18.00-19.00 (kestab 1 tund)

Kuressaare Haigla B-korpuse 0-korruse koolituskeskuses, Aia 25

Kavas: Kuressaare Haigla ravijuht, hematoloog dr Edward Laane räägib verevähist.

• Mis on verevähk?
  • Millised on verevähi sümptomid?
  • Kas verevähki saab ennetada?
  • Millised võimalused on verevähi kontrolliks ja raviks Kuressaare Haiglas?

Logopeedi teenus

Kuressaare Haigla pakub logopeedi teenust nii lastele kui täiskasvanutele. Vastuvõtte viib läbi logopeed Liina Tõru. Logopeedi vastuvõtule on oodatud kõik, kellel on mure iseenda või oma lähedase kõne, hääle või neelamise osas.

Laste puhul on sagedaseks pöördumise põhjuseks kõne arengu hilistumine/mahajäämus. Vanemate soovil tegeletakse ka hääldusprobleemidega (nt r-i või s-i vaeghääldus) või lugemis-kirjutamisraskustega. Logopeedilist teraapiat vajavad ka suuhingajad lapsed.

Täiskasvanud saavad abi insuldi või ajutrauma järgselt, kui kommunikatsioonivõime on langenud (probleemid kõne loome ja/või mõistmisega). Sagedasti esineb insuldijärgselt ka neelamisraskus. Neelamishäire (düsfaagia) võib tekkida ka muudel põhjustel. Peamisteks kaebusteks on valulikkus neelamisel, tükitunne kurgus ja/või köhimine söömise/joomise järgselt. Neelamine võib olla pingutust nõudev.

Häälehäiretel (düsfoonia. afoonia) on samuti mitmeid tekkepõhjuseid, nt trauma, häälepaelte ülekoormus, halvad hääleharjumused. Kõrva-nina-kurguarsti abiga selgitatakse välja täpne põhjus ning logopeedi abiga taastatakse või parandatakse muutunud hääleomadusi.

Lisaks viib logopeed läbi ka kogelusteraapiat, mille käigus tegeletakse nii kõnetakistuste ületamise kui kõnehäirega kaasuvate võimalike negatiivsete tunnete ja hoiakutega.

Pere- või eriarsti saatekirjaga on logopeedi teenus kliendile tasuta. Saatekirja puudumisel on logopeedi teenus tasuline: logopeedi konsultatsioon – 30 eurot, logopeediline teraapia – 25 eurot.

Logopeedi vastuvõtule registreerimiseks palun helistage polikliiniku registratuuri, tel 452 0115.

NIPTIFY kromosoomuuring Kuressaare Haiglas

Alates 2. oktoobrist saab meie haiglas teha kodumaist NIPT testi nimega NIPTIFY. Tegemist on äärmiselt täpse sünnieelse kromosoomuuringuga, mida saab teha alates 10. rasedusnädalast. NIPTIFY test annab vastuse kolme enamlevinud trisoomia (Downi, Edwardsi ja Patau sündroom) osas ning soovi korral saab teada lapse soo. Testimiseks võetakse ema vereproov, millest analüüsitakse loote rakuvaba DNAd. Vastused saabuvad NIPTIFY testi tellinud arstile või ämmaemandale hiljemalt 10 tööpäeva jooksul.
   Kaasaegne test on lootele täiesti ohutu, usaldusväärne ja äärmiselt täpne. Seetõttu täiendab NIPTIFY oluliselt praeguseid rasedate sõeluuringuid ja võimaldab vältida mittevajalikke invasiivseid protseduure. NIPTIFY annab paljudele lapseootel peredele südamerahu, et lootel ei esine kõige sagedasemaid kromosoomhaigusi. Pered, keda tabab uudis haigest lapsest saavad teha informeeritud otsuse juba raseduse varases järgus. Arstid toonitavad, et NIPTIFY ei asenda ultraheli-uuringuid, sest ultraheliga analüüsitakse teisi lootele olulisi näitajaid. Kui NIPTIFY testiga leitakse kõrge risk kromosoomhaigusele, tuleb see kinnitada diagnostilise testiga (amniotsentees või koorionibiopsia). Diagnostilise testi käigus võetakse analüüsitav proov otse lootelt.
  NIPTIFY testi ei saa teha mitmikraseduste, teadaoleva kasvaja või varasema luuüdi transplantatsiooni korral. Samuti ei analüüsi NIPTIFY loote mosaiiksust, mikrodeletsioone ja mikroduplikatsioone, monogeenseid haigusi ja sugukromosoomide haigusi.
  NIPTIFY on tasuline meditsiiniteenus, mille eest tasute kliinikus. NIPTIFY soodushind üle Eesti on aasta lõpuni 150 eurot. Rohkem infot: niptify.ee

Apteegiruumide rendi enampakkumine

Kuressaare Haigla SA kutsub Teid osalema Kuresaare tervisekeskuses rajatava apteegi ruumide rendi eellepingu sõlmimiseks.

Rendiobjekti tutvustus: Rajatavad apteegi ruumid asuvad Kuressaare Haigla D-korpuses koos perearstikeskusega Apteegi ruumid: ruumid 159 - 162 kokku 81,4 m²

Kõrva-nina-kurguarst Erik Luht alustab vastuvõtte ja operatsioonide teostamist Kuressaare Haiglas.

Alates oktoobrikuust alustab Kuressaare Haiglas tööd kõrva-nina-kurguarst Erik Luht.

Erik Luht on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2013 aastal ning kõrva-nina-kurguhaiguste residentuuri 2016 aastal. Dr Luht alustas samal aastal tööd kõrva-nina-kurguarstina Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Lisaks ambulatoorsele ravile on dr Luht pädev ka kõrva-nina-kurguhaiguste kirurgilises ravis. Dr Erik Luht on süvendatud teadmistega kõrvakirurgia, nina funktsionaalse endoskoopilise kirurgia ja ninaplastika vallas.