Füsioterapeut Karina Talk aitab füüsist taastada

Kuressaare haigla füsioterapeut Karina Talk nentis, et otsustas enda edasised õppeplaanid ära juba gümnaasiumi alguses ning oli kindel, et võtab suuna füsioteraapia poole. Pärast Tartu Ülikooli füsioterapeudi eriala magistriõppe sooritamist 2018. aastal asus Karina tööle Kuressaare Haiglasse, kuid jõudis enne tegutseda ka FC Kuressaare ja Saaremaa Võrkpalliklubi füsioterapeudina. „Ilmselt eriala valik mingil määral ajendatud ka minu enda tervisemuredest, kuna olin hädas põlvevaldega ning mitte keegi ei osanud otseselt öelda, millest need tulid ja mida teha. Kui tahad, et midagi saaks tehtud, tuleb seda ikka ise teha,” naeris ta.
Karina käe all saavad patsiendid abi tänu erinevate tehnikate valdamisele abi rea erinevate probleemide abil. Füsioterapeudi pädevusse kuulub näiteks spordimassaaž, ja kuivnõelumine, Redcord Neurac (ehk neuromuskulaarse aktivatsiooni) teraapia ning sünnitanud naisi kimbutav kõhulihase diastaasi ravimine.

Organidoonorluse kampaania - "Elupäästev kingitus"

22.-29. aprillil korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) organidoonorluse nädala "Elupäästev kingitus".

“Elupäästev kingitus” on EAÜS-i poolt läbiviidav kampaania, mille eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust organidoonorlusest, lükata ümber teemaga seotud müüte ja eelarvamusi ning alustada ühiskonnas diskussiooni. EAÜS kutsub inimesi üles avameelselt teemast rääkima ja oma soovidest ka lähedasi teavitama. Kampaania raames avaldatakse lugusid organidoonorlusega lähemalt seotud inimestest, toimuvad ülesastumised meedias ning ka teemaõhtu.

Kampaania tegevusi saab jälgida:

https:// www.elupäästevkingitus.ee

EAÜS rõhutab, et organi annetamine ning sellega teisele inimesele elu kinkimine on ilus ja hindamatu väärtusega heategu. Positiivne suhtumine siirdamisse iseloomustab arenenud ühiskonda.

Rahvusvaheline hemofiiliapäev

Täna, 17. aprillil, tähistatakse rahvusvahelist hemofiiliapäeva.

Rahvusvaheline hemofiiliapäev on teadlikkuse tõstmise päev veritsushaigustest, eelkõige hemofiiliast. Rahvusvahelist hemofiiliapäeva tähistatakse Maailma Hemofiiliaföderatsiooni asutaja Frank Schnabeli sünnipäeval 17. aprillil alates 1989. aastast. Selle aasta teemaks on “Teavitamine ja identifitseerimine”.

Mainekas ortopeed-traumatoloog Tauno Kalvet alustab aprillis vastuvõttudega Kuressaare Haiglas

Alates aprillist alustab Kuressaare Haiglas tööd Eesti juhtiv ortopeed Tauno Kalvet.

Tartu Ülikooli täienduskursus “Aneemia ja veritsushaigused”

5. aprillil 2019. a toimub Kuressaare Haigla koolituskeskuses aadressil Aia 25, B-korpus 0 korrus, Kuressaare 93815, Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse koolitus “Aneemia ja veritsushaigused”.