452 0040

Aia 25, KuressaareKuressaare haigla erakorralise meditsiini osakond asub nüüd uues kohas

Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakond asub nüüd uues kohas!

 

Kolimisega seoses tuleb arvestada ka paari väga olulise muutusega.

  • EMO peamine sissepääs on edaspidi Aia tänava poolsete peauste kaudu!
  • Kui kellelgi on vaja patsiendi transpordimiseks ratastooli, siis fuajees on ratastoolid saadaval.
  • Registratuuri jõudes tuleb võtta järjekorranumber. NB!
  • Järjekorranumbri peavad võtma ka vereanalüüsi andma tulnud patsiendid, kes saavad oma korda oodata labori ooteruumis.
  • Kui Sinu number ilmub ekraanile, kutsub infotöötaja Sind enda juurde, võtab kõik olulised andmed. Seejärel annab infotöötaja triaažiõele edasi info ja probleemi kirjelduse. Triaažiõde kontrollib üle patsiendi elulised näidud ja annab vastavalt olukorra tõsidusele triaažimärgi.
  • Triaažikategooria näitab, kui aegkriitiline on patsiendi arstiabi vajadus. (selgitus allpool)
  • Keskööl lähevad peauksed lukku ning on suletud kella kuueni hommikul - seni tuleb sisse saamiseks kasutada uste kõrval olevat fonolukku.

TAGUMINE SISSEPÄÄS VAID KRIITILISTELE HAIGETELE!

  • Luha tänava poolne sissepääs haigla taga on edaspidi vaid kriitilisteks juhtudeks! Seda kasutatakse, kui inimesel on ekstreemne vigastus ja tal ei ole võimalik peauksest EMOsse pöörduda, vaid on vaja autoga otse treppi saada. Palume väga pöörata tähelepanu, et tagumist sissepääsu kasutab kiirabile, kellele ei tohi jalgu jääda. Seetõttu tuleb auto parkida vaid hetkeks selleks ette nähtud kohta ning kui sõiduk tuleks esimesel võimalusel sealt ära liigutada ja ümber parkida.
  • Kui ka juhtub, et autoga tuleb sõita kiirabilüüsi, ootab enne kaldteest üles sõitmist ootab ees tõkkepuu, mille juures on telefoninumber ja kaamera. Sisse pääsemiseks tuleb helistada numbrile ja mure ära rääkida. Infotöötaja tõstab tõkkepuu ning lüüsi ukse üles.

Kõigile headele kogukonna liikmetele ja patsientidele meie poolne palve – kuna uus olukord võib olla esialgu segadusttekitav, siis andke info edasi ka oma tuttavatele ja pereliikmetele. Eriti neile, kellel ei pruugi olla ligipääsu Internetti, haigla kodulehele ja facebooki. Kuna kolimine ja keskkond on uus ka personalile endile, siis palume võimalikult palju mõistvat suhtumist – ka nemad annavad endast kõik, et uue keskkonnaga kiirelt harjuda ja patsientide eest võimalikult head hoolt kanda!

 

TRIAAŽIKATEGOORIAD:

Punane (I) triaažikategooria tähistab eluohtlikus seisundis patsiente, kelle elu on otseselt ohus. Need patsiendid vajavad kohest arstipoolset käsitlemist.

Oranž (II) triaažikategooria tähistab erakorralisi patsiente, kelle seisund on potentsiaalselt eluohtlik. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 15 minutit.

Kollane (III) triaažikategooria tähistab patsiente, kelle haigestumine või trauma on erakorraline ning vajab diagnostikat ja/või ravi, kuid kelle seisund on stabiilne ning võib meditsiiniabi oodata. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 60 minutit.

Roheline (IV) triaažikategooria tähistab patsiente, kelle puhul on tegemist probleemidega, mis ei vaja kiiret erakorralist sekkumist. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 3 tundi.

Sinine (V) triaažikategooria tähistab patsiente, kes ei vaja erakorralist abi ja kelle tervise seisund ei kvalifitseeru eelnevate triaažikategooriate alla. Aeg arsti vastuvõtuni kuni 6 tundi.