452 0040

Aia 25, KuressaareKuressaare Haigla jõulupühad saabusid murelikuma noodiga

Kuressaare Haigla jõulupühad saabusid murelikuma noodiga – nimelt tuvastasime mandril ravil olnud haigel 23.12 nakatumise COVID-19-ga. Meie kohustus avada COVID osakond alates 29. detsembrist nihkus olude sunnil mõne päeva võrra varasemale kuupäevale ja nakatunu üksuses kehtestati karantiinirežiim. Nädala möödumisel positiivse patsiendi diagnoosimisest testisime ka osakonda tervikuna ja tuvastasime vana-aasta õhtul 31. detsembril veel 7 nakatunut. Pühade ajal uusi COVID patsiente hospitaliseeritud ei ole ja isolatsiooniperioodi lõppedes 10. jaanuari loodame sõltuvalt patsientide seisundist alustada koju suunamisega. Soovime siinkohal haigetele kiiret tervenemist.

Oleme siiski murelikud järgnevate päevade statistika osas. Olulisim on jälgida eelkõige maakonna nakatumisnäitajaid alates 5. jaanuarist, mistõttu oleme peatanud ka plaanilised operatsioonid kuni 13. jaanuarini.

Tegevuste täiendavad piirangud sõltuvad üldisest viiruselevikust Saaremaal. Plaanilised vastuvõtud ja keemiaravi jätkuvad planeeritud kujul. Paaril juhul oleme leidunud ka nakatumised personali hulgas, töötajad on isolatsioonis ja nende kontaktvõrgustik tuvastatud.

Lõpetuseks soovime kõigile saarlastele ilusat uut aastat ning võimalikult väheseid kokkupuuteid SARS-COV-2-ga.