Mida teha, kui pühade ajal hakkab viirus kimbutama?

Eesootavaid jõulupühi silmas pidades ning arvestades, et pühade ajal liigub elu natuke teises rütmis, toome välja paar tähelepanekut,
kuidas käituda ja mida teha, kui viirusnähud äkitselt pead tõstavad.
Seda kõike selleks, et meie EMO ja kiirabi pühade ajal ei ummistuks
kergemaid viirusnähtusid põdevate patsientidega ning saaksime neile võimaluse reageerida tõsistele juhtumitele, kus abi osutamine on vältimatu.

Kõige tähtsam sõnum - kui oled tõbine, püsi kodus. Säilita rahu ning ravi sümptomeid, nagu ikka külmetusnähtude korral.
Palavik, nohu, köha saavad kenasti ka koduste vahenditega leevendatud ning ravitud.

Palju sooja jooki, tervistavaid vitamiinismuutisid ning kostutav uni on võtmesõnadeks!

Alati on võimalik konsulteerida ja perearsti nõuandeliiniga telefonil 1220.

Kui sümptomid ei leevene ning koguvad tuure ning kodustes tingimustes muutub ravimine raskendatuks, tuleb pöörduda EMOsse või kutsuda kiirabi!

Enne pühi soovitame üle vaadata oma koduapteegi varud ning kindlustada, et seal leiduks vajalik kogus inimesele vajaminevaid ravimeid, palavikualandajat, valuvaigistit, nohu- ja köharohtu.

PÜHADE AJAL COVID-19 ANALÜÜSIDE VÕTMINE KURESSAARE HAIGLA EES TELGIS:
23. dets.  8.00 - 10.00   Koduvisiite ei toimu
23. dets.  8.00 - 9.00   Covid-19 analüüside võtmine Kuressaare haigla
labori saatekirjaga
25. dets.  11.00 - 11.30   Koduvisiite ei toimu
27. dets.  11.00 - 11.30   Koduvisiite ei toimu
28. - 30. dets.   8.00 - 10.30   Toimuvad ka koduvisiidid
31. dets.  8.00 - 10.00   Koduvisiite ei toimu
3. jaan. 2021  11.00 - 11.30   Koduvisiite ei toimu
4. jaan. 2021  Jätkub töö endise graafiku alusel.
NB! Pühapäeviti võetakse Kuressaare haigla ees asuvas telgis koroonaviiruse ninaneelu analüüse ainult sümptomitega inimesi ja lähikontaktseid perearsti, 1220 nõuandeliini või reisilt saabujate kordusproovi SYNLABi labori saatekirjaga.