Kuressaare Haigla tänab Andmekaitse Inspektsiooni menetluse ja soovituste eest

Kuressaare Haigla tänab Andmekaitse Inspektsiooni menetluse ja soovituste eest! Kuressaare Haigla juhtkond viis läbi auditi eriolukorras tingituna põhjusest, et Haigla tagaks elutähtsad teenused

COVID-19 pandeemia tingimustes võimalikult ohutult. Kriisi olukorras esines tõrge andmebaaside infovahetuses, mis oli ka läbiviidud auditi põhjuseks. Kuressaare Haigla kinnitab, et tegu ei olnud uudishimu päringutega. Suhtume andmekaitsesse ja patsientide isikuandmetesse äärmise tõsidusega. Me oleme koolitanud oma personali andmekaitsest ja patsientide isikuandmete kaitse tähtsusest. Kuressaare Haigla viib vastavad koolitused oma personalile regulaarseks iga-aastaselt. Käesolev juhtum näitab, et kriisiolukorra tingimustes, kus võib esineda tõrkeid andmete liikumises, on ohutuks meditsiiniteenuste tagamiseks hea omada täiendavaid juhiseid.

Kuressaare Haigla juhatus