Proovi andmine

Armsad saarlased,

Tänaseks teame, et 2. augustil tulid 15.15 väljunud praamiga Muhumaale kaks koroonaviirusesse nakatunud soomlast, kes ka praami peal ringi liikusid. Järgmisel päeval kell 14.00 tagasi sõites viibisid nad autos. Põhjust paanikaks ei ole, kuid nüüd tuleb enda tervise ja võimalike haigussümptomite suhtes taas pisut tähelepanelikum olla.

Paar sõna proovide andmisest.

Rõhutame, et perearsti saatekirjaga on koroonaviiruse testi tegemine tasuta.
COVID-19 analüüse võetakse jätkuvalt Kuressaare Haigla peaukse juures varju all sirmi taga esmaspäevast reedeni (tööpäevadel) kl 8-10. Need analüüsid suunatakse mandrile.
Ka ilma saatekirjata on võimalik teha PCR testi, kuid selle eest tuleb hetkel ise tasuda. Samuti on tasulise teenusena võimalik teha antikehade test.

Kuressaare Haigla peab läbirääkimisi Eesti Haigekassaga võimaluste leidmiseks määrata antikehi ka saarlastele tasuta.

Haigena tuleb siiski jätkuvalt kodus püsida ning kontakti vältida. Kui aga peaks proovi andmise vajadus tekkima, siis LISAKS PEREARSTI SAATEKIRJALE (mis on tasuta) on võimalused sellised:

Ninaneeluproovist analüüsitakse laboris viiruse esinemist RNA määramisel usaldusväärsel PCR meetodil. Analüüs võimaldab avastada koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu juba varajases staadiumis.
Soovi korral saatke oma telefoninumber ja nimi meile
labor@saarehaigla.ee, teiega võetakse esimesel võimalusel ühendust. Vastuse saab kätte samal tööpäeval.
Hind 69,54 EUR

Koroonaviiruse antikehade määramine.

Antikehade test verest määrab organismi vastureaktsiooni viirusele. IgG tüüpi antikehad tekivad enamikel nakatunutel 2.-3. nädalal peale sümptomite avaldumist.
Testi abil on võimalik tuvastada, kas organismis on tekkinud
koroonaviiruse antikehad. Seega, kas olete haiguse läbi põdenud või mitte. Vastuse saab samal tööpäeval.
Testi määramiseks tulla verevõtu kabinetti B1758 , teid teenindatakse elava järjekorra alusel.
Hind 15,71 EUR

Kõike kaunist ja tugevat tervist soovides,
Kuresaare Haigla