452 0040

Aia 25, KuressaareUltraheli

Kabinet B2791

Uuringule suunab raviarst, vajalik on saatekiri  ja eelnev registreerimine radioloogia registratuuris 45 20 020

 

INFO

Ultraheliuuringul vaadatakse, mõõdetakse ja hinnatakse erinevate organite kuju, suurust, struktuuri ja verevoolu. Ultraheliuuring on valutu protseduur. Uuringut teostab arst või ultrahelispetsialist. Uuringu pikkuseks on tavaliselt 15 – 25 minutit. 
Teostame ka värvidoppleriga ehhokardiograafiat. Südame uuringule kaasa võtta saatekiri, eelmised uuringud ja võimalusel elektrokardiogramm (EKG).

Kõhukoopa ja vaagna ultraheliuuringule tulles peab olema söömata 3 - 4 tundi. Uuringueelselt on soovitatav rohke vedeliku tarbimine, ka eelnevatel päevadel. Arsti poolt määratud igapäevased ravimid võite võtta raviplaani järgi. Kõhukinnisuse või rohkete soolegaaside korral oleks soovitav võtta uuringueelsel õhtul ja ka uuringueelse päeva hommikul soolegaase vähendavaid preparaate (söetabletid, Espumisan). Kusepõie visualiseerimise vajadusel tuleb uuringule tulla täis põiega – juua võib mahla, vett, teed (ilma meeta ja suhkruta). Väikelapsega uuringule tulles võib kaasa võtta lapse lemmikmänguasja. Pärast uuringut võib vabalt liikuda, süüa ja juua.