LOENGUSARI: “KURESSAARE HAIGLA KOHTUB KOGUKONNAGA”

Teine loeng toimub 13. novembril 2018 kell 16.00

Kuressaare Haigla B korpuse  0 korruse koolituskeskuses, Aia 25

Loengu teema:

NIPTIFY – lootele ohutu ja usaldusväärne kromosoomuuring

Loengu viib läbi Tervisetehnoloogia Arenduskeskuse juhtivteadur Kaarel Krjutškov (PhD)

Kaarel Krjutškovi loengu alapealkiri ja sisu on järgmine:

"Tervis on parem investeering kui kuld!"

• Mis on personaalmeditsiin ja täppismeditsiin? Mõned elulised näited.
  • Täppismeditsiin raseduse ajal on juba tänane praktika.
  • Kas haige laps on perekonna või kogukonna kanda?
  • Mis on täppismeditsiini hind ja sellest saadav kasu?

Kohtumiseni teiepäeval 13. novembril!

Kuressaare Haigla – Alati Teiega!

Algab uus loengusari: "Kuressaare Haigla kohtub kogukonnaga"

1. osa toimub 26. oktoobril 2018 kell 18.00-19.00 (kestab 1 tund)

Kuressaare Haigla B-korpuse 0-korruse koolituskeskuses, Aia 25

Kavas: Kuressaare Haigla ravijuht, hematoloog dr Edward Laane räägib verevähist.

• Mis on verevähk?
  • Millised on verevähi sümptomid?
  • Kas verevähki saab ennetada?
  • Millised võimalused on verevähi kontrolliks ja raviks Kuressaare Haiglas?

Logopeedi teenus

Kuressaare Haigla pakub logopeedi teenust nii lastele kui täiskasvanutele. Vastuvõtte viib läbi logopeed Liina Tõru. Logopeedi vastuvõtule on oodatud kõik, kellel on mure iseenda või oma lähedase kõne, hääle või neelamise osas.

Laste puhul on sagedaseks pöördumise põhjuseks kõne arengu hilistumine/mahajäämus. Vanemate soovil tegeletakse ka hääldusprobleemidega (nt r-i või s-i vaeghääldus) või lugemis-kirjutamisraskustega. Logopeedilist teraapiat vajavad ka suuhingajad lapsed.

Täiskasvanud saavad abi insuldi või ajutrauma järgselt, kui kommunikatsioonivõime on langenud (probleemid kõne loome ja/või mõistmisega). Sagedasti esineb insuldijärgselt ka neelamisraskus. Neelamishäire (düsfaagia) võib tekkida ka muudel põhjustel. Peamisteks kaebusteks on valulikkus neelamisel, tükitunne kurgus ja/või köhimine söömise/joomise järgselt. Neelamine võib olla pingutust nõudev.

Häälehäiretel (düsfoonia. afoonia) on samuti mitmeid tekkepõhjuseid, nt trauma, häälepaelte ülekoormus, halvad hääleharjumused. Kõrva-nina-kurguarsti abiga selgitatakse välja täpne põhjus ning logopeedi abiga taastatakse või parandatakse muutunud hääleomadusi.

Lisaks viib logopeed läbi ka kogelusteraapiat, mille käigus tegeletakse nii kõnetakistuste ületamise kui kõnehäirega kaasuvate võimalike negatiivsete tunnete ja hoiakutega.

Pere- või eriarsti saatekirjaga on logopeedi teenus kliendile tasuta. Saatekirja puudumisel on logopeedi teenus tasuline: logopeedi konsultatsioon – 30 eurot, logopeediline teraapia – 25 eurot.

Logopeedi vastuvõtule registreerimiseks palun helistage polikliiniku registratuuri, tel 452 0115.

Kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring nüüd ka Kuressaare Haiglas

Kuressaare Haiglas on lapseootel naisele kättesaadav kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring - Eesti teadlaste loodud NIPT (non-invasive prenatal testing) testi nimega NIPTIFY.

Risk saada kromosoomhaigusega laps suureneb oluliselt ema vanusega. Kui näiteks 20-aastasel naisel on risk sünnitada Downi sündroomiga laps 1:2500, siis 37-aastasel on risk 1:100 ehk 1%. 40-aastasel naisel on risk juba 2% ning 45-aastasel 5% ja enam. Eestis on riiklik sünnieelne sõeluuring väga kõrgel tasemel, kuid sellest hoolimata sünnib Eestis umbes viis Downi sündroomiga last aastas. Enamus Downi sündroomiga lastest sünnib just noortele emadele, kellel sõeluuringud ei ole haigust tuvastanud.

Apteegiruumide rendi enampakkumine

Kuressaare Haigla SA kutsub Teid osalema Kuresaare tervisekeskuses rajatava apteegi ruumide rendi eellepingu sõlmimiseks.

Rendiobjekti tutvustus: Rajatavad apteegi ruumid asuvad Kuressaare Haigla D-korpuses koos perearstikeskusega Apteegi ruumid: ruumid 159 - 162 kokku 81,4 m²